Достапни линкови

Претседателски избори во Киргистан


Во Киргистан денеска се одржуваат претседателски избори, на кои се очекува актуелниот претседател Курманбек Бакиев да добие уште еден 5-годишен мандат. Во Киргистан и Русија и Соединетите Држави имаат свои воени бази, бидејки е стратегиски важен регион за подршка на операциите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG