Достапни линкови

Бајден во Грузија


Потпретседателот на САД, Џозеф Бајден се наоѓа во посета на Грузија. Во рамките на посетата, денеска, тој ќе разговора со претседателот на Грузија, Михаил Саакашвили како и со опозициските лидери, а ќе има и обраќање во парламентот.
XS
SM
MD
LG