Достапни линкови

Исланд неделава ќе аплицира за членство во ЕУ


Исланд неделава треба да ја поднесе кандидатурата за членство во Европската Унија, соопштија од шведското претседателство. Апликацијата во вторник ќе ја предаде Министерот за надворешни работи на Исланд Карл Билдт за време на официјалната посета на Шведска.
XS
SM
MD
LG