Достапни линкови

Кипарските власти задржааа брод од Северна Кореја


Кипарските власти задржааа товарен брод од Северна Кореја, осомничен дека превезува приближно еден милион пакети цигари прошверцувани од Египет, пренесоа американските медиуми. Кипарски судија нареди капетанот на бродот кој е Египќанец како и на еден Либанец и двајца Сиријци од екипажот да останат во притвор осум дена или се додека трае истрагата.
XS
SM
MD
LG