Достапни линкови

Турција подготвува план за „курдскиот проблем“


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека Владата разработува план со коj има за цел да го реши курдскиот проблем, пренесоа турските медиуми. Премиерот не прецизира кога ќе биде објавен планот или какви реформи тој може да содржи, но посочи дека Министерството за внатрешни работи разгледува какви чекори може да се преземат заедно со армијата, разузнавањето и другите министерства.
XS
SM
MD
LG