Достапни линкови

Стабилноста на Авганистан може да се влоши ?


Министерот за внатрешни работи на Таџикистан Абдураким Куахоров денеска изјави дека неговата земја ќе ја зголеми контролата на граничните премини со Авганистан. Куахоров рече дека безбедносната состојба во Авганистан може да се влоши по претседателските избори кои во земјата се закажани на 20 август.
XS
SM
MD
LG