Достапни линкови

Во Бакуба убиени 5 аџии


Ирачката полиција соопшти дека едно лице од огнено оружје убил 5 аџии, меѓу кои и една жена, во минибус во близина на Бакуба. Вчера во серија напади во Ирак беа убиени 21 лице што е најкрвав ден по повлекувањето на американските војници од ирачките градови на 30 јуни.
XS
SM
MD
LG