Достапни линкови

Се урна хеликоптер во Русија - 6 загинати


Руските агенции јавија дека 6 од 8 луѓе на хеликоптерот Ми – 8 загинаа кога тој денеска се урна во Волгоградскиот регион, илјада километри југо источно од Москва. Засега нема детали за причините на несреќата.
XS
SM
MD
LG