Достапни линкови

Холбрук во Пакистан


Американскиот пратеник Ричард Холбрук денеска со пакистанските лидери разговара за загриженоста дека ифанзивата во Афганистан дополнително ќе го дестабилизра Пакистан. Холбрук ќе се состане со Претседателот, Премиерот и шефот на пакистанската армија.
XS
SM
MD
LG