Достапни линкови

Средба на Обама со премиерот на Ирак Нури Ал Малиќи


Американскиот претседател Барак Обама се состанува со премиерот на Ирак Нури Ал Малиќи, во Вашингтон. До средбата доаѓа, еден ден откако во експлозија на бомба во Ирак загинаа најмалку осумнаесет луѓе, а десетици беа повредени.
XS
SM
MD
LG