Достапни линкови

Кина и Русија на заеднички воени вежби


Кина и Русија, денеска, почнуваат заеднички воени вежби. Мировната мисија ќе се одржува во наредните пет дена во североисточна Кина. Вежбите вклучуваат околу три илјади припадници на армиските сили и четириесет хеликоптери.
XS
SM
MD
LG