Достапни линкови

Грција и Турција да ја намалат напнатостa во Егејско море


САД ги повикаа Грција и Турција да ја намалат напнатостa во Егејско море и да ги решат споровите по пат на дијалог, соопшти електронското издание на грчкиот весник "Етнос". Весникот пишува дека растечката напнатост меѓу Грција и Турција била разгледана на советувањето на кое учествувале високи претставници на Стејт департмеентот и на Советот за национална безбедност на САД.
XS
SM
MD
LG