Достапни линкови

Убиени 50 милитанти во Пакистан


Пакистанските сили убиле над 50 милитанти во борбите во северо-западниот дел на земјата. Според пакистанските власти, во офанзивата што започнала во неделата, загинале и двајца војници.
XS
SM
MD
LG