Достапни линкови

Црн месец за Американците во Авганистан


Четири американски војници, вчера, загинаа во експлозија на нагазна мина во источен Авганистан, соопшти командата на НАТО во таа земја. Само во јули, во Авганистан загинале најмалку 55 војници на меѓународните сили, што е рекорден број загуби за Алијансата од почетокот на војната. Овој месец загинале 30 Американци, што е за тројца повеќе од досегашниот најцрн месец за Американците во Авганистан - јуни 2008.
XS
SM
MD
LG