Достапни линкови

Тројца загинати во Ирак


Тројца загинале во експлозија на бомба во ирачкиот град Рамади во западниот дел на земјата, соопшти денеска ирачката полиција. Експлозијата била предизвикана од автомобил бомба а од загинатите двајца биле полицајци.
XS
SM
MD
LG