Достапни линкови

ЕУ против апсењето на азербејџански блогер


Претставници на Европската Унија кои беа во официјална посета на Азербејџан го осудија апсењето на опозициски блогер. Шведскиот Министер за надворешни работи, чија земја претседава со Унијата, изјави дека го информирал азербајџанскиот Претседател Ихам Алиев за загриженоста на неговата делегација. Азербејџанските власти на осми овој месец го уапсија Аднан Хајзаде, видео блогер и член на опозициското движење „Ол“.
XS
SM
MD
LG