Достапни линкови

Единствениот преживеан напаѓач во Мумбаи ја призна вината


Единствениот преживеан од минатогодишниот бомбашки терористички напад во Мумбаи Ајмал Касаб ја смени својата изјава и се изјасни за виновен. Над 160 лица беа убиени, а 300 ранети во ноември во Мумбаи - Индија во нападите врз хотели, железничката станица и Еврејскиот центар.
XS
SM
MD
LG