Достапни линкови

Пентагон потврди дека американски војник е фатен од талибанците


Пентагон потврди дека американскиот војник, кој исчезна на 30 Јуни, е фатен од талибанците. Потврдата доаѓа откако талибанците објавија снимка од војникот. Пентагон објави дека станува збор за 23 годишниот Боу Бергдајл кој служи во региментата на Аљаска.
XS
SM
MD
LG