Достапни линкови

Три жртви и 40 повредени во Германија


Најмалку 3 луѓе загинаа, а 40 се повредени во несреќа во Германија. До несреќата дошло откако автомобил налетал на учесниците на парада низ улиците на градот Менден. Според кажувањата на полицијата, автомобилот поминал низ групата која учествувала на парадата. Засега не се знаат причините за несреќата, но според првите сознанија не се работи за намерен случај.
XS
SM
MD
LG