Достапни линкови

Десетто место за македонските параглајдеристи


Македонските параглајдеристи Владимир Неделковски, Горан Димишковски и Мартин Јовановски го освоија десеттото место во екипна конкуренција на Светскиот куп за параглајдеристи што се одржа во Бузет, Хрватска. На мундијалот учествуваа 27 селекции од светот, а првото место го освои Франција пред Австрија.
XS
SM
MD
LG