Достапни линкови

Екс Претседателот на Иран разговара за политичката криза


Поранешниот Претседател на Иран Акбар Хашеми Рафсанџани денеска разговара за политичката криза во земјата со високу сдржавни службеници во градот Машад, јави новинската агенција Мер. Говорот на Хашеми во петокот предизвика контроверзии во иранските политички кругови. Поранешниот Претседател изјави дека ниту една власт не може да добие мандат во Иран без одобрение на јавноста. Властите ја сфатија изјавата на Хашеми како напад врз иранскиот политички систем.
XS
SM
MD
LG