Достапни линкови

Војската на САД ја осуди снимката од заробениот војник


Американските вооружени сили во Авганистан ја осудија видео снимката од заробениот војник која ја објавија талибанските милитанти. Портпаролот Џон Сток изјави дека користењето на заробениот војник за пропаганда е спротивно на меѓународните закони. Војникот, чиј идентитет не се соопштува, беше заробен од страна на талибанците пред еден месец.
XS
SM
MD
LG