Достапни линкови

Судските такси поевтинуваат за 20 проценти


Судските такси за сите спорови ќе се намалат за 20 проценти, изјави денеска на прес-конференција министерот за правда Михајло Маневски. Поевтинувањето на таксите е од интерес на граѓаните иако тоа практично ќе значи намалување на приходот во државниот Буџет за околу 123 милиони денари, додаде Маневски.
XS
SM
MD
LG