Достапни линкови

Тројца загинати во Авганистан


Тројца војници загинале во Авганистан денеска во напад на бомбаш самоубиец во провинцијата Забул во јужниот дел на земјата. Експлозијата настанала откако возило полно со експлозив се судрило со возилото на авганистанските војници. Ова е вотр напад во изминативе 24 часа. Вчера во експлозија на бомба во јужниот дел на земјата загинаа дванаесетмина, меѓу кои неколку деца и еден британски војник. Бомбашките напади во Авганистан се зачестуваат пред претседателските избори кои се одржуваат следниот месец.
XS
SM
MD
LG