Достапни линкови

Деветмина талибанци загинаа во Пакистан


Деветмина талибански милитанти загинале во ракетен напад на пакистанските власти во регионор Оракзаи денеска. Пакистанската војска соопшти дека при воздушните напади биле уништени два центри за обука на талибанците.
XS
SM
MD
LG