Достапни линкови

Авион марка Ф15 се урнал во Авганистан


Портпарол на американската војска изјави дека авион марка Ф15Е се урнал во источниот дел на Авганистан. Портпаролот Грег Џулијан изјави дека инцидентот се случил рано утрово, додавајки дека нема докази дека авионот бил соборен.
XS
SM
MD
LG