Достапни линкови

Обама и понуди помош на Индонезија против тероризмотНајмалку 8 лица загинаа, а 50 беа повредени во самоубиствените напади врз два луксузни хотела во Џакарта, Индонезија. Според полицијата, напаѓачите вероајтно биле пријавени како гости во хотелите. Американскиот претседател Барк Обама го осуди нападот и изрази готовност Соединетите Држави да и помогнат на Индонезија во борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG