Достапни линкови

Папата го скрши рачниот зглоб


Ватикан соопшти дека Папата Бенедикт 16 го скршил зглобот на десната рака за време на одморот на Алпите во северна Италија. Повредата на 82 годишниот верски лидер на католиците не била сериозна.
XS
SM
MD
LG