Достапни линкови

Чеченскиот Претседател негира дека стои зад убиството на Естемирова


Чеченскиот претседател Рамзан Кадиров ги негираше обиненијата дека стои зад убиството на руската активистка за човекови права Наталија Естемирова. Олег Орлов лидерот на Меморијалниот Центар група на која Естемирова и припаѓаше, го обвини Кадиров за убиството на активистката која беше киднапирана во Грозни, а нејзиното тело беше пронајдено вчера во Ингушетија.
XS
SM
MD
LG