Достапни линкови

Иранската опозиција заедно на молитва во Техеран


Иранскиот опозиционен лидер Мир Хосеин Мусави денеска го имаше првото јавно појавување по претседателските избори на 12-ти јуни. Тој присуствуваше на петочната молитва во Техеран, каде што се собраа и многумина други ирански личности кои не се согласуваат со актелната власт во Иран.
XS
SM
MD
LG