Достапни линкови

Туркменистан ќе испорачува гас за Набуко


Туркеминстан потпишал договор за снабдување со гас со фирми кои се вклучени во пректот Набуко. Како што јавија медиумите во Туркменистан, бил постигнат договор со германската компанија РВЕ, која е вклучена во изградбата на гасоводот Набуко.
XS
SM
MD
LG