Достапни линкови

11 цивили настрадаа во Авганистан11 цивили загинале од поставена мина на патот во јужен Авганистан, за која авганистанската полиција тврди дека ја поставиле талибанците. Меѓу загинатите се и 3 жени и 5 деца.
XS
SM
MD
LG