Достапни линкови

Во Ингушетија убиен владин функционер


Во руската република Ингушетија рано изутрината е убиен претставникот на локалното министерство за спорт и туризам Ахмед Чахиев. Во нападот загинал и неговиот возач, соопшти полицијата.
XS
SM
MD
LG