Достапни линкови

Ден на жалост во Србија


Владата на Република Србија го прогласи 17 јули за Ден на жалост. Вчера, единаесет српски туристи загинаа, а шестмина се повредени, во судар на автобус и шлепер во близина на Луксор во Египет. Повредените луѓе се хоспитализирани во болница во летувалиштето Хургада.
XS
SM
MD
LG