Достапни линкови

Вонредна седница за ребаланс на буџет во Хрватска


Во Загреб, Хрватскиот Сабор ќе одржи вонредна седница, на која ке се гласа за владиниот предлог за ребаланс на буџетот. Ова е втор ребаланс на буџетот оваа година и треба да овозможи заштеди во трошењето.
XS
SM
MD
LG