Достапни линкови

Десетици жртви во експлозии во хотели во Џакарта


Индонезиското министерство за внатрешни работи соопшти дека девет лица биле убиени, а 50 загинале, во експлозии, во хотели во Џакарта. Триесетина странци се мегу повредените во експлозиите во хотелите на Мериот. Хотели на Мериот беа нападнати и во 2003, кога загинаа 12 луѓе.
XS
SM
MD
LG