Достапни линкови

Исланд ќе почне предпристапни преговори со ЕУ


Парламентот на Исланд денеска даде одобрение Владата да почне предпристапни преговори со Европската Унија. Премиерот Јохана Сигурдардохир ја подржа иницијативата за влез на земјата во Унијата со цел стабилизавија на исландската економија.
XS
SM
MD
LG