Достапни линкови

Светската Банка ги смени прогнозите за украинската економија


Светската Банка денеска соопшти дека очекува економијата на Украина да се намали за 15 проценти оваа година. Претходната прогноза на Банката беше дека украинската економија ќе се намали за 9 насто. Пратеникот на оваа институција за Украина Руслан Поинткивски изјави дека во 2010 година ќе има споро опоравување на украинската економија.
XS
SM
MD
LG