Достапни линкови

11 загинати, од нив 8 Срби во сообраќајка во Египет


Египетската полиција соопшти дека во туристичкиот автобус кој се судри со камион на патот Хургада – Сафага имало претежно српски туристи. Загинале 11 луѓе, од нив 8 биле од Србија. Причина за несреќата е веројатно брзото возење и условите на патот.
XS
SM
MD
LG