Достапни линкови

Медведев - Меркел средба за глобалната криза


Рускиот Претседател Дмитриј Медведев ке се состане со германскиот Канцелар Ангела Меркел денеска во Минхен на разговори за глобалната економска криза. До оваа средба доаѓа една недела по самитот на 8 те најрзавиени земји во светот.
XS
SM
MD
LG