Достапни линкови

Пронајдени црните кутии на авионот кој падна во Иран


Двете црни кутии од вчера урнатиот авион во Иран се открииени, јавија агенциите. Иако биле оштетени, истражувачите се обидувале да дојдат до податоците за причините на несреќата во која загинаа 168 лица.
XS
SM
MD
LG