Достапни линкови

Кудуз - извор на нестабилност во Авганистан


Командантот на НАТО во Авганистан изрази загриженост за нестабилноста на западот и северот на земјата. Генерал Мек Кристал го посочи регионот Кудуз како извор на нестабилност и порача дека е поголем ангажман на авганистанските владини сили.
XS
SM
MD
LG