Достапни линкови

Двајца загинти и петмина повредени, во експлозија во Фрација


Најмалку двајца луѓе загинаа, а петмина се повредени, во експлозија во петрохемиска фабрика во источна Фрација, соопштија локалните власти. Неколку луѓе се затрупани под рушевините, соопштил локален функционер.

XS
SM
MD
LG