Достапни линкови

Нгесо повторно е избран за претседател на Конго


Дени Сасу Нгесо, според првичните официјални резултати, повторно е избран за претседател на Конго, со речиси четири петини од гласовите, на изборите одржани на 12 јули. Нгесо веќе 25 години е на чело на Конго. Иако, имаше 12 противкандидати, тој важеше за фаворит на изборите.

XS
SM
MD
LG