Достапни линкови

Мекларен ќе го подржи Ари Витанен за претседател на ФИА


Тимскиот директор на Мекларен Мартин Витамарс соопшти дека ќе ја подржи кандидатурата на поранешниот шампион во рели Ари Витанен, за претседател на Меѓународната автомобилска федерација(ФИА). Се верува дека противкандидат на Витанен ќе му биде поранешниот директор на Ферари Жан Тод. Тој, пак, ја доби подршката од актуелниот претседател Макс Мозли, кој соопшти дека нема повторо да се кандидира.

XS
SM
MD
LG