Достапни линкови

Фуере: препораката од Брисел е поттик да се продолжат реформите


Препораката за укинување на визите е признание за напорите на властите во Македонија, но и поттик да продолжи реформскиот процес за добивање датум за почеток на претпристапните преговори, оцени евроамбасадорот Ерван Фуере. „Ова треба да служи и како поттик, кој покажува дека онаму каде што има посветеност и политичка волја успехот може да биде постигнат како што се гледа од денешната препорака.“ рече Фуере.
XS
SM
MD
LG