Достапни линкови

Милошоски ја поздрави одлуката на Европската Комисија


Препораката на Европската Комисија за визната либерализација за Република Македонија ќе значи повеќе слобода а за македонските граѓани ќе значи достоинство, истакна министерот за надворешни работи Антонио Милошоски во изјава за Македонската информативна агенција. Поздравувајќи ја одлуката шефот на македонската дипломатија рече дека таа ќе биде многу корисен потег кој ќе значи повеќе Европа во Македонија и повеќе Македонија во Европа.
XS
SM
MD
LG