Достапни линкови

6-мина загинати во бомбашки напад во Ирак6 лица загинале, а 16 биле повредени во напад на бомбаш самоубиец во ирачката провинција Анбар, соопшти ирачката полиција. Напдот се случил на еден контролен пункт во Рамади, на 100 километри западно од Багдад.
XS
SM
MD
LG