Достапни линкови

Нови престрелки во Чеченија, - 4-ца загинати


Двајца руски полицајци и двајца војници загинале во престрелка со чеченските бунтовници, јавија агенциите. Во престрелката во Чеченија биле ранети 6 лица, а локалните власти наведуваат дека во последно време повторно се засилува бунтот на исламистичките бунтовници.
XS
SM
MD
LG