Достапни линкови

Протераниот претседател на Хондурас повикува на бунт


Соборениот претседател на Хондурас, Мануел Зелаја ги повика своите сонародници на бунт против акуелната власт во земјата. На прес конференцијата во Гватемала, Зелаја побара од жителите на Хондурас да излезат на улиците на демонстрации и штрајкови и на граѓанска непослушност.
XS
SM
MD
LG